Požár truhlářské dílny – Huslenky, Hluboček 20.12.2017

Ve středu 20.12.2017 byla jednotka SDH Halenkov povolána KOPIS Zlín k požáru truhlářské dílny do obce Huslenky, údolí Kychová čast Hluboček. Jednotka vyjela na místo události vozidly Mitsubishi L200 a CAS 20 Tatra 815.

Při příjezdu šlehaly z otevřených vrat dílny plameny a požár se šířil dále do prostoru. Jednotka vytvořila dva útočné proudy C od rozdělovače z T815 a začala s hašením přes vrata a ze spodní strany přes okna, kterým žárem popraskalo sklo. Dále byl také při přípravě útočných proudů C použit vysokotlaký proud z L200 a T815. Pro zabránění šíření požáru na přilehlý přístřešek byl v místě před dělící stěnou vytvořen otvor pro lepší kontrolu nad plameny v těžce zakouřeném prostoru. V té době se na místě již shromáždily jednotky ze Vsetína, Huslenek, Hovězí a Karolinky dohromady s 5 CAS, 2 TA a 1 DA. Po sražení plamenů se nasadila přetlaková ventilace a dohašovala se lokální ohniska. Jednotky z Hovězí a Karolinky se po lokalizaci požáru a doplnění našich vozidel vodou, vrátily zpět na své základny. Po zadokumentování místa vyšetřovatelem příčin požárů byl vynesen z dílny veškerý překážející materiál a pomocí termokamery dohledána, rozebrána a uhašena zbylá doutnající místa.

Jednotka poté zůstala na místě s místní JSDH Huslenky na dohlídku. Po 17. hodině bylo požářiště ještě jednou preventivně prolito vodou, místo předáno majiteli a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Napsat komentář