Požár klestí na hřebeni Javorníků Radošov-Pulčíny, 24.1.2019

Netradiční zásah má za sebou jednotka hasičů obce Halenkov.
Ve čtvrtek 24.1.2019 večer byla jednotka povolána na hřeben Javorníků nad obcí Zděchov, kde byl běžkařem nahlášen požár hromady klestí na hřebenových partiích mezi sedlem Radošov a Pulčínami.
Jednotka vyjela na místo události vozidlem Mitsubishi L200 s přívěsným vozíkem, na kterých byla naložena terénní čtyřkolka se svozovými saněmi.
Do obce Zděchov vyjela také CAS 20 T815 pro případ, že by bylo nutné zajistit více sil na místě události.

Po příjezdu na konec silnice v horní části Zděchov bylo vozidlo Mitsubishi L200 odstaveno a dále v jízdě pokračovala terénní čtyřkolka se saněmi.
Jednotka se zde připojila k místním hasičům z obce Zděchov, kteří k přepravě využili rolbu na úpravu bežeckých tratí a společně dále pokračovali na hřebenové partie.

Po ujetí vzdálenosti cca 2.2 km obě dvě jednotky dorazily na místo události, které se nacházelo již na k.ú. obce Francova Lhota (závěrečná část trasy ZDE).

Bylo zjištěno, že hoří část hromady klestí, která byla vysoká 3 metry a o průměru 5 metrů. Klestí se nacházelo v těsné blízkosti lesa.

Členové obou jednotek zahájili hasební práce pomocí házení sněhu lopatami a sněhová rolba byla využita k nahrnutí dalšího sněhu na hořící klestí.
Část hromady klestí byla rozebrána a nehořící části byly přesunuty na jiné bezpečné místo.

Foto ZDE.

Napsat komentář