Požár stodoly, Velké Karlovice, 28.1.2019

„Rychlý příjezd hasičských vozidla Lada Niva a dvou vozidel Mistubishi byl zásadní pro lokalizaci požáru.“

V pondělí 28.1.2019 byla jednotka povolána k požáru stodoly v těžce přístupném terénu poblíž vrcholu Osloveček v obci Velké Karlovice.

Jednotka vyjela na místo události vozidly TA-L2 Mitsubishi L200 a CAS20 Tatra 815.

Na místo události přijely nejdříve vozidla Lada Niva z JSDH Velké Karlovice, Mistubishi L200 jednotky hasičů města Karolinka a TA-L2 Mitsubishi L200 JSDH Halenkov, které disponují zásobou hasební vody.

Před příjezdem na místo události se snažili občané (majitelé a sousedé) hasit požár pomocí jednoduchých hasebních prostředků. A ze stodoly bylo vyvedeno stádo ovcí. Díky jejich nasazení se podařilo zpomalit rozvoj požáru.

Naštěstí podařilo jednotkám požár rychle lokalizovat pomocí hašení ze tří vysokotlakých proudů z vozidel, které přijely na místo události (1x Lada Niva, 2x Mistubishi) a pomocí házení sněhu lopatami. Rychlý příjezd těchto vozidel byl zásadní pro lokalizaci požáru.

Těžká cisternová vozidla, musela zůstat odstavena dole v údolí Jezerné cca 1,2 km od místa události. Členové z vozidel odstavených dole v údolí se dostávali postupně všemi možnými prostředky nahoru k místu události. Byly využity terénní čtyřkolky na sněžných pásech a tři traktory. Část členů vyšla nahoru z údolí pěšky.

Během hasebních prací byl povolán lesní speciál Renault Camiva z HZS PS Vsetín.

Na vozidlo Camiva byly nasazeny v údolí Jezerné sněhové řetězy na zadní nápravu a s pomocí traktoru byla 14 tun těžká cisterna vytažena nahoru k hořící stodole. Na příjezdové komunikaci byla totiž uježděná vrstva sněhu o tloušťce cca 30 – 50cm.

Díky CAS Renault Camiva se podařilo požár zlikvidovat.

Článek na serveru pozary.cz ZDE

Foto ZDE.

Napsat komentář