Dopravní nehoda OA s vlakem – Halenkov 21.12.2017

Ve čtvrtek 21.12.2017 byla jednotka SDH Halenkov povolána KOPIS Zlín k dopravní nehodě osobního vozidla s vlakem do obce Halenkov. Bylo hlášeno, že na železničním přejezdu došlo při nehodě ke zranění dvou osob, bez nutnosti vyproštění osob. Jednotka vyjela vozidlem CAS 20 T 815.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že osobní vozidlo Škoda Felicia narazilo do projíždějící nákladní lokomotivy s jedním připojeným vagonem. Řidička byla bez zjevných známek zranění venku z vozidla. Jednotka jí ihned poskytla předlékařskou pomoc a dále bylo zjištěno, že ve vozidle cestovalo dvouměsíční dítě. To bylo v době příjezdu jednotky v sanitce přepravní služby Nemocnice Vsetín. Řidič sanitky s přepravovanými pacienty projÍžděl místem události a před příjezdem jednotky poskytl péči řidičce i dítěti.

Po příjezdu ZZS Vsetín si členové ZZS převzali oba zraněné do své péče a poté odvezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Jednotka proto vyčkala na základní šetření ze strany PČR, pak vyprostila pomocí navijáku havarované vozidlo z příkopy. Po příjezdu HZSP SŽDC Přerov jednotka předala místo události jejímu veliteli a vrátila se zpět na základnu.

Napsat komentář