Požár přístavby, Huslenky Kychová 22.2.2019

V pátek 22.2.2019 v ranních hodinách byla jednotka hasičů obce Halenkov povolána KOPIS Zlín k požáru přístřešku u budovy stolárny Do obce Huslenky, údolí Kychová.
Jednotka vyjela na místo události vozidly TA-L2 Mitsubishi L200 a CAS 20 Tatra 815.

Na místo dorazilo jako první vozidlo TA-L2, byl zahájen průzkum a současně rozvinut jeden vysokotlaký proud.
Průzkumem bylo zjištěno, že probíhá intenzivní požár konstrukce přístřešku, předmětů pod přístřeškem a společné střešní konstrukce přístřešku s přístavbou napojenou na budovu stolárny. Dále vlivem sálavého tepla hořela část dřevěných garážových vrat sousedního rodinného domu.

Nejdříve byl vysokotlakým proudem (z TA-L2) uhašen požár garážových vrat rodinného domu.Následně pokračovaly hasební práce bočních štítech přístavby, aby se zabránilo rozšíření požáru z přístavby na střechu stolárny.
Do vnitřní části přístavby nebylo možné kvůli značnému zakouření vstoupit, bylo ale zjištěno, že uvnitř neprobíhá plamenné hoření.

Během hasebních prací přijelo na místo události vozidlo CAS 20 T815.
Z CAS 20 T815 byl rozvinut 1 vysokotlaký proud a vedení 1x B75 20m s útočnými proudy 1x C52 20m (1+1) a 1x C52 40m (1+1 s IDP). Z CAS 20 byla část prostoru zásahu osvětlena osvětlovacím stožárem. Z CAS 20 byl nasazen přetlakový ventilátor na odvětrání vnitřních prostor přístavby. Poté proběhlo vevnitř přístavby dohašení ohnisek požáru, kde došlo k prohoření konstrukce stropu.

Na místě události zasahovaly jednotky HZS Vsetín a JSDH Huslenky, Karolinka a Hovězí.

Napsat komentář